teisipäev, 26. september 2017

Praktika esimene päev


Pildiotsingu fundacao champalimaud tulemusestacionamento-Fundacao-Champalimaud
Vahepeal oleme niisama lebotanud. Üks reede käisime Erasmuse peol Urbani klubis ja noh, sai pidutsetud. Enamasti oleme lihtsalt kodus passinud ja puhanud.
Täna oli praktika esimene päev. Oeh, oli raske.
Esiteks buss sõitis sinna nii kaua ja siis kuskil, mitu km enne haiglat peatus buss täiesti lambises kohas kinni ja kõik aeti bussist välja. Haiglani oli kõndida veel pool tundi aga siis läksin esimese bussi juurde kus oli peale kirjutatud Alges ja läksin selle peale, lootes, et see viib mind õigesse kohta. Jäin kõvasti pool tundi hiljaks ka. Jõudsin siis oma haigla, mille nimeks on Chapalimaud center for the unknow. Küsisin infost oma õde ja Emilia asemel tuli mulle vastu hoopis Rui, kes siis ilmselt oskas rohkem inglise keelt kui osakonna juhataja Emilia. Rui näitas mulle haiglat, mis oli meeletult ilus ja uus(2010 sai valmis), riietusruumi ja kõike vajaliku. Olen keemiaravi osakonnas kus siis vähihaiged saavad vajaliku ravi oma vähi tapmiseks. Haigla ise ongi pühendunud põhiliselt vähihaigetele. Lisaks on seal ka silmadega seotud osakond ja siis suured teaduslaborid mis keskenduvad vähile ja nende ravile ja ajuuuringutele. Nemad siis uurivad aju nii lähemalt kui võimalik. Sealolev tehnoloogia on nii uus kui üldse vist võimalik. Haigla rahastaja on Antonio de Sommer Chapalimaud, kes suri enne haigla ehitamist aga tema oli Portugali üks rikkamaid inimesi ja otsusas siis, et tema tahab haigla ehitada.
Osakond, kus ma oma praktikat tegema hakkan on võimas. Seal on haigetele mõnusad nurgakesed kus nad saavad ravi ja samal ajal saavad vaadata telekat või lugeda vms, sest ravi on pikk. Neil on isegi oma privaataed kus nad saavad oma ravi teha. Haiglas on lisaks veel üks suur troopikaaed kus saab jalutada ja asub ta ka mereääres kust avaneb ilus vaade ookeanile.
Okei, esimene päev ma ei saanud midagi aru ja praktiliselt pandi mind arvutitaha õppima, et teaksin kõiki ravimeid mida vähihaiged vajavad. Õppisin need ka ilusti selgeks. Natuke pidin ka patsiendiga suhtlema, kus Rui pani mind olukorda, et pean portugali keeles ültema, et see on see ravim ja see kestab nii kaua, eks ma vigadega ütlesin, aga sain hakkama. Kollektiiv tundus kena ja kõik on noored ja oskasid inglise keelt ka. Kardan, et patsinetidega tuleb pigem raskusi. Loodan ka, et saan minna teistesse osakondasesse kus saan näha näiteks operatsiooni ja seda laborit jne.
Õppida on palju aga loodan, et saan ka mingi hetk praktiliselt kõike harjutada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Eduardo VII park ja Cristo Rei

Täna käisime üle pika aja jälle Lissaboni avastamas. Kõigepealt läksime Eduardo VII parki, kõik olid seal enne pilte teinud ja siis tahtsime...